Genoa | 2:0 | Bologna | |||||||||
Girona | 7:0 | Granada CF | |||||||||
Morocco U18 | 2:1 | N. Ireland U18 | |||||||||
Albania U17 | 0:0 | Montenegro U17 | |||||||||
CRB | postponed | Sport Recife | |||||||||
J. Regensburg | 2:2 | Wehen Wiesbaden |
|
||||||||
Criciúma EC | 0:2 | EC Bahia |
|
||||||||
Botafogo-SP | 0:0 | Palmeiras |
|
||||||||
Cuiabá-MT | 2:3 on pens | Goiás |
|
||||||||
São Paulo | 2:0 | Águia de Marabá | |||||||||
Ceará SC | 0:1 | CRB | |||||||||
Saint-Étienne | 2:0 | Rodez AF | |||||||||
Jedinstvo Ub | 2:1 | Smederevo 1924 | |||||||||
FK Indjija | 2:2 | Graficar | |||||||||
Tekstilac | 0:0 | Macva | |||||||||
Alanyaspor | 1:1 | Antalyaspor |
|
||||||||
LNZ Cherkasy | 1:0 | Vorskla Poltava | |||||||||
PAO U19 | postponed | Aris U19 | |||||||||
RFC Tournai | 1:4 | Tubize-Braine | |||||||||
Novi Pazar | 2:1 | Radnicki Nis | |||||||||
Javor-Matis | 1:1 | Zelez. Pancevo | |||||||||
Spartak | 1:1 | IMT Belgrad | |||||||||
Vozdovac | 3:2 | Radnik | |||||||||
HNK Gorica | 2:0 | NK Istra | |||||||||
NuPS | 4:0 | Kirkkonummi | |||||||||
Laaksolahti | 1:2 | Ekenäs IF II | |||||||||
VJS II | 1:4 | Toukolan Teräs | |||||||||
FC Haka | 4:3 | AC Oulu | |||||||||
Imatran PS | 5:2 | Purha | |||||||||
Keuruun Pallo | 3:0 | Huima | |||||||||
KJP Kouvola | 2:5 | FC LaPa | |||||||||
Toivalan | 2:4 | Pallo-Kerho 37 | |||||||||
ViPa | 1:1 | Rangers | |||||||||
Holstin Dynamo | 1:0 | Komeetat | |||||||||
Peli-Karhut | 4:1 | Kotajärven | |||||||||
OPS | 3:0 | JS Hercules | |||||||||
MuSa | 1:1 | Pargas IF | |||||||||
Masku | 3:1 | Euran Pallo | |||||||||
SalPa II | 3:3 | Åbo IFK | |||||||||
Sundom | 5:1 | Sääripotku | |||||||||
Nokian Palloseura | 2:1 | Tampere Utd. II | |||||||||
FC Ylivieska | 2:2 | FC Kiisto | |||||||||
Pato | 1:0 | Loiske | |||||||||
HPS | 5:0 | PPJ/Lauttasaari | |||||||||
FC Kontu | 10:1 | FC Loviisa | |||||||||
FC Finnkurd | 1:3 | Valtti | |||||||||
TiPS | 4:0 | SAPA Helsinki | |||||||||
FC Kuusysi | 1:5 | Puistolan Urh. | |||||||||
FC Kiffen | 1:2 | Nurmijärvi | |||||||||
NK Rogaska | 7:6 on pens | ND Gorica | |||||||||
SV Saar 05 | 1:2 | FSV Jägersburg | |||||||||
SC Bernburg | 2:2 | Blau-Weiß Dölau | |||||||||
Sangerhausen | 1:3 | SSC Weißenfels | |||||||||
Bitterfeld-W. | 3:3 | Fort. Magdeburg | |||||||||
Schott Jena | 0:0 | Bad Langensalza | |||||||||
SG Schönebeck | 1:3 | SV Budberg | |||||||||
1.FC Frankfurt | 1:0 | Victoria Seelow | |||||||||
Doberaner FC | 0:2 | FCM Schwerin | |||||||||
SV Bevern | 4:2 | TV Dinklage | |||||||||
Delbrücker SC | 4:2 | SV Mesum | |||||||||
TuS Hohenecken | 1:6 | FSV Offenbach | |||||||||
Füchse Berlin | 1:0 | Berliner SC | |||||||||
Wermelskirchen | 0:3 | 1.FC Viersen | |||||||||
Fort. Dilkrath | 2:2 | VfB Hilden II | |||||||||
Güldenst. Stade | 2:0 | Ahlerstedt/Ott. | |||||||||
Dep. Riestra | 0:2 | Rosario Central |
|
||||||||
Toronto FC II | 2:1 | Carolina Core | |||||||||
The Strongest | 3:2 | Guabirá | |||||||||
Al-Seeb | 2:0 | Al-Shabab SC | |||||||||
Bahla Club | 2:0 | Ibri Club | |||||||||
Dhofar Club | 0:1 | Al-Nahda | |||||||||
Al-Rustaq | 3:0 | Al-Wahda SC | |||||||||
Oman Club | 3:2 | Sur SC | |||||||||
Sohar SC | 1:1 | Al-Nasr | |||||||||
Sydney FC II | 1:3 | NWS Spirit | |||||||||
Hatta Club | 1:1 | Al-Jazira | |||||||||
Ajman Club | 2:2 | Sharjah FC | |||||||||
Al-Wahda | 1:1 | Khor Fakkan | |||||||||
Emirates Club | 2:1 | Al-Nasr SC | |||||||||
FK Tuzla City | 1:5 | Velez Mostar | |||||||||
KF Skënderbeu | 3:2 | KF Vllaznia | |||||||||
Suduva | 0:1 | FK TransINVEST | |||||||||
Vitebsk | 2:0 | Naftan | |||||||||
Dynamo Brest | 0:1 | Torpedo Zhodino | |||||||||
Enppi SC | 3:2 | Cleopatra FC | |||||||||
Pharco FC | 1:1 | Smouha | |||||||||
Raja Casablanca | 3:0 | RS Berkane | |||||||||
Ulsan Citizen | 0:0 | Gimhae FC | |||||||||
FC Gareji | 4:1 | Shturmi | |||||||||
Aragvi Dusheti | 6:2 | WIT Georgia | |||||||||
Kolkheti Khobi | 2:0 | Rustavi | |||||||||
Spaeri | 2:1 | Dinamo II | |||||||||
FC Locomotive | 2:4 | Sioni Bolnisi | |||||||||
FC Telavi | 2:1 | Samgurali | |||||||||
Torpedo Kutaisi | 2:1 | FC Gagra | |||||||||
Trinidense | 1:1 | Gen. Caballero | |||||||||
Peñarol | 3:1 | Progreso | |||||||||
Racing Club | 1:2 | Boston River | |||||||||
Kalev U19 | 3:0 | Trans Narva U19 | |||||||||
Terengganu FC | 3:0 | Kelantan DN | |||||||||
KDA FC | 0:2 | Perak | |||||||||
Bohemians | 2:2 | St. Pat's | |||||||||
Derry City | 2:2 | Sligo Rovers | |||||||||
Galway United | 2:0 | Dundalk FC | |||||||||
Shamrock Rovers | 0:2 | Shelbourne | |||||||||
Athlone Town | 2:2 | UCD | |||||||||
Cork City | 1:1 | Treaty United | |||||||||
Kerry FC | 2:0 | Finn Harps | |||||||||
Wexford FC | 1:2 | Bray Wanderers | |||||||||
Balestier Khals | 2:4 | Tampines Rovers | |||||||||
La Calera | 1:2 | Coquimbo Unido | |||||||||
Palestino | 0:1 | Union Española | |||||||||
Viktoriya | 1:0 | Kudrivka-Nyva | |||||||||
Ingulets | 2:1 | Karpaty Lviv | |||||||||
Livyi Bereg | 2:1 | Epicentr | |||||||||
FSK Mariupol | 1:1 | Agrobiznes | |||||||||
Kraluv Dvur | 3:1 | Bohemians B | |||||||||
Sokol Hostoun | 2:2 | Taborsko B | |||||||||
Povltavska FA | 2:0 | Dukla Prague B | |||||||||
Hilleröd F | 2:0 | AC Horsens | |||||||||
Hobro IK | 2:2 | Sönderjyske | |||||||||
Kolding IF | 2:3 | Aalborg BK | |||||||||
Vendsyssel FF | 1:4 | FC Fredericia | |||||||||
Bodø/Glimt | 2:2 | KFUM | |||||||||
Hajduk U19 | 0:1 | HNK Rijeka U19 | |||||||||
NK Vukovar 1991 | 1:2 | Zrinski Osjecko | |||||||||
Wikęd Luzino | 1:0 | Pogoń Nowe S. | |||||||||
Karpaty Krosno | 0:1 | KSZO Ostrowiec | |||||||||
Raków II | 0:1 | Pniowek P. | |||||||||
Carina Gubin | 0:1 | Warta Gorzow | |||||||||
GKS Wikielec | 1:0 | Pelikan Lowicz | |||||||||
Malmö FF | 5:0 | Kalmar FF | |||||||||
Elfsborg | 2:0 | Halmstads BK | |||||||||
FK Jetisay | 4:0 | Kaysar Zhas K. | |||||||||
Turkistan | 2:0 | FC Arys | |||||||||
FC Buxoro | 0:0 | Kokand 1912 | |||||||||
Metallurg Bk. | 1:1 | Navbahor | |||||||||
FC Olympic | 0:0 | FK Andijon | |||||||||
Austria Vienna | 2:1 | TSV Hartberg |
|
||||||||
ASK Voitsberg | 3:1 | St. Anna/Aigen | |||||||||
SV Wallern | 0:8 | Amateure OÖ | |||||||||
FC Gleisdorf 09 | 0:3 | SC Weiz | |||||||||
Vorwärts Steyr | 1:1 | Union Gurten | |||||||||
Bad Gleichenb. | 4:3 | SPG Wels | |||||||||
SV Ried II | 2:2 | Vöcklamarkt | |||||||||
Auckland City | 4:0 | AS Pirae | |||||||||
FC Marchfeld | 3:2 | Kremser SC | |||||||||
Traiskirchen | 1:1 | Drassburg | |||||||||
Ardagger | 2:1 | Young Violets | |||||||||
Wiener SC | 2:2 | SC Neusiedl/See | |||||||||
FC Kufstein | 0:0 | Saalfelden | |||||||||
Bischofshofen | 1:1 | Schwaz | |||||||||
Middelfart | 0:2 | Esbjerg fB | |||||||||
Nyköbing FC | 1:4 | Aarhus Fremad | |||||||||
Akademisk BK | 3:3 | FC Roskilde | |||||||||
KFC Uerdingen | 3:1 | Schonnebeck | |||||||||
BSV Rehden | 3:1 | FSV Schöningen | |||||||||
Heeslinger SC | 1:4 | SV Meppen II | |||||||||
Mes Kerman | 0:1 | Chadormalu SC | |||||||||
BATE 2 Borisov | 1:1 | FK Lida | |||||||||
Molodechno | 3:2 | ABFF U17 | |||||||||
Lokomotiv Gomel | 1:1 | Dinamo 2 | |||||||||
Mannswörth | 1:2 | SV Donau | |||||||||
Gerasdorf | 1:3 | Simmering | |||||||||
St. Pölten Jun. | 1:1 | Kilb | |||||||||
Waidhofen/T. | 0:3 | Schrems | |||||||||
Rohrbach/G. | 1:1 | SC Ortmann | |||||||||
Korneuburg | 0:1 | Scheiblingkir. | |||||||||
Kottingbrunn | 0:2 | Langenrohr | |||||||||
Marz | 1:5 | Leithaprodersd. | |||||||||
Friedburg | 2:0 | Mondsee | |||||||||
Schallerbach | 4:0 | St. Valentin | |||||||||
SPG Pregarten | 2:0 | Union Perg | |||||||||
Ostermiething | 6:5 | Micheldorf | |||||||||
St. Martin/M. | 3:3 | SV Bad Ischl | |||||||||
Bad Leonfelden | 1:0 | Edelweiß | |||||||||
SC Freiburg U19 | 2:3 AET | Hoffenheim U19 | |||||||||
Fürstenfeld | 3:5 | Hartberg II | |||||||||
Schladming | 1:0 | Gnas | |||||||||
ASK Köflach | 1:0 | Fehring | |||||||||
Frauental | 2:3 | FC Gamlitz | |||||||||
Bruck/Mur | 0:1 | Heiligenkreuz | |||||||||
Lebring | 6:2 | Lafnitz II | |||||||||
SV Tillmitsch | 1:0 | Ilz | |||||||||
SC Kalsdorf | 2:4 | Wildon | |||||||||
SV St.Jakob/Ros | 3:0 | Donau Klagenf. | |||||||||
ATUS Ferlach | 2:1 | SV Kraig | |||||||||
SK Treibach | 6:0 | SVG Bleiburg | |||||||||
VST Völkermarkt | 2:4 | FC Lendorf | |||||||||
KAC 1909 | 4:2 | ATSV Wolfsberg | |||||||||
SV Spittal/Drau | 2:1 | SAK Klagenfurt | |||||||||
WSG Tirol II | 1:5 | FC Volders | |||||||||
Kematen | 1:2 | Völs | |||||||||
Kundl | 2:0 | Innsbrucker AC | |||||||||
A. Lustenau II | 2:1 | Admira Dornbirn | |||||||||
Seekirchen | 2:1 | Grödig | |||||||||
Eugendorf | 3:1 | Adnet | |||||||||
UFC Hallein | 2:0 | Siezenheim | |||||||||
FC Besa Biel | 6:0 | FC Ueberstorf | |||||||||
Cracovia U19 | 2:2 | Sandecja U19 | |||||||||
Manta FC | 0:1 | Chacaritas FC | |||||||||
Daugavpils | 0:2 | Riga | |||||||||
Liepaja | 0:3 | Valmiera | |||||||||
FK Eskhata | 1:0 | Vakhsh | |||||||||
CS Mioveni | 0:1 | FC Botosani | |||||||||
BKMA Yerevan | 0:0 | FC Van | |||||||||
FC Urartu | 1:1 | Ararat Yerevan | |||||||||
Örebro Syr. | 2:1 | FBK Karlstad | |||||||||
Torns IF | 3:2 | Ariana FC | |||||||||
Tvååkers IF | 0:2 | Ljungskile SK | |||||||||
FC Hoyvík | 1:2 | NSÍ II | |||||||||
HB Tórshavn II | 2:1 | Víkingur II | |||||||||
AB Argir | 1:1 | B36 II | |||||||||
B.93 U19 | 4:1 | Hvidovre IF U19 | |||||||||
Italy U17 | 2:0 | Slovakia U17 | |||||||||
Sweden U17 | 2:2 | Poland U17 | |||||||||
Portugal U17 | 4:1 | England U17 | |||||||||
France U17 | 1:0 | Spain U17 | |||||||||
WH Juxing Sh. | 1:5 | QD May Wind | |||||||||
GD Red Treasure | 1:3 | GD Mingtu | |||||||||
NJ Tehu | 3:0 | QD Quick Boy | |||||||||
GX Bushan | 0:1 | GZ Zhucheng At. | |||||||||
Atalanta U19 | 0:1 | Sassuolo U19 | |||||||||
HB Istar | 0:0 | SD Taishan B | |||||||||
Qatar SC | 0:1 AET | Al-Sadd SC | |||||||||
CD Cruz Azul | 1:1 | América |
|
||||||||
Bodrum FK | 5:4 on pens | Corum FK | |||||||||
Venezia | 2:1 | Palermo | |||||||||
Bangl. Police | 1:2 | Fortis FC | |||||||||
Rahmatganj | 0:0 | Bashund. Kings | |||||||||
TSV Buchbach | 5:3 on pens | VfB Eichstätt | |||||||||